Homeoffice

GDPR

Po vyhlásení mimoriadneho stavu a zavedení prísnych karanténnych opatrení vyzvali hlavný hygienik, premiér aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny zamestnávateľov, aby ľuďom umožnili  pracovať čo najviac z domu.

Z doteraz často prezentovaného zamestnaneckého benefitu sa stáva nevyhnutnosť, na ktorú sme však doteraz na Slovensku neboli veľmi zvyknutí. Podľa európskeho štatistického úradu Eurostat totiž túto možnosť doteraz využívalo pravidelne iba 3,6 Slovakov, čo je výrazne menej ako v niektorých iných krajinách Únie.

Ak máme v záplave dnešných obáv nájsť niečo pozitívne, môže to byť poznanie, že na diaľku sa dnes dá zvládnuť oveľa viac práce (ale napríklad aj vzdelávania), ako si doteraz mnohí mysleli. Pre tisíce ľudí to môže znamenať výrazné obmedzenie alebo úplný koniec zbytočného cestovania, väčšiu flexibilitu a lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.

Je prirodzené, že pri rýchlom, náhlom a sčasti vynútenom nábehu na home office nie je väčšina firiem ani úradov na model vzdialeného fungovania technicky ani organizačne pripravená. Pretože pri každom nešťastí sa nájdu ľudia, ktorí ho chcú zneužiť, je dôležité zabezpečiť, aby bola dátová prevádzka v rámci firmy a konektivita so zamestnancami bezpečná, spoľahlivá a bezproblémová.

Musíte sa prihlásiť, aby sa vám tento obsah zobrazil.Prosím . Nie ste členom? Pridajte sa k nám